Paberkott vs kilekott

 

Kilekoti maine on halb, kuid kuisee kõrvale jätta on ühekordselt kasutatavate kilekottidesüsiniku jalajälg kõige väiksem, vähemalt ühe koti tootmise osas. Kuid see onalles algus. Veelgi olulisem on see, kuidas me kotte kasutame ja utiliseerime. Kilekotid onvastupidav ning see võimaldab kilekotti kasutada mitukümmend kordauuesti, kuid kahjuks üldjuhul seda võimalust ei kasutada. Järgmine probleem ongi selles, et kilekott ei jõua ümbertöötlemisse, sest seda ei visataõigesse konteinerisse. 

Paberkottidel on jätkusuutlikkuse osaskilekottide ees mõned eelised, sest paberkotid on biolagunevad ning neid onlihtne taaskasutada või kompostida. Kuid nende koguseline tootmine nõuab paljuvett, kütust ja maharaiutud puid. Ja tavaliselt ei ole need valmistatud taaskasutatud materjalist, sest uuel paberil on pikemad ja tugevamad kiud.Mürgiste kemikaalide rohke kasutamise tulemusena protsessis põhjustab paber 70 korda suurema õhusaaste ja 50 korda suurema veesaaste kui kilekottidetootmine

Miks me kasutame kilekottideasemel paberkotte

Paberkotid on biolagunevad. See tähendab,et paberkotid võivad bakterite abil mullas laguneda. See erineb kilekottidest,mille lagunemine võib kesta tuhat aastat. Paberkotid on sada protsentitaaskasutatavad, kuna need ei sisalda toksilisi ja mürgiseid gaase, mida kilekotidtaaskasutamise käigus eraldavad. 

On üks uudne lahendus, mis aitab paberkottide tootmis kahjulikkustparandada. Selleks on rohupaberist valmistatud paberkotid. Rohupaberist paberkotidaitavad säästa puid ja vett. Tutvustame seda toodet ka veidi lähemalt. Rohupaber on valmistatud 10-60%rohukiududest ning ülejäänud osa moodustavad taaskasutataud paberi-japuidukiud. Kuigi 10% rohtu ei tundu just palju, siis vähendab see oluliselt paberi tootmiseks kuluvat energiat ja vett ning ühtlasi kaob tootmises vajadus kemikaalide järele.Tootmine algab heinast, kuivatatud rohust, mida kasvatatakse ja kogutakse üle maailma põllumajanduses. Heinad veetakse paberivabrikusse, kus need puhastatakse, hakitakse mehaaniliselt, lõigatakse sobiva pikkusega kiud ja pressitakse rohugraanuliteks. Neid graanuleid kasutatakse seejärel otse paberitootmisprotsessisilma kemikaale kasutamata. Tselluloosikiudekstraheeritakse segamise käigus ja valmis paberimass asetatakse paberimasinale, kus see tasandatakse, kuivatatakse ja töödeldakse.  

Võimejulgelt öelda, et rohupaber on samamitmekülgne kui tavaline paber ning on täielikult taaskasutatav, komposteeruvja biolagunev.   

Lisaks trükiga pakendile oleme spetsialiseerunud kateipidele ning kleebistele. Saame pakkuda klieteipevõi kraftpaberist teipe- täpselt teile sobiva laiuse ning disainiga.Kleebised valmivad teie soovitud kuju ning trükiga. 

 

 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly